Kış Tarifesi Başlıyor

Şehir Hatları 17 Eylül Pazartesi günü ‘kış tarifesine’ geçiyor

Şehir Hatları, 17 Eylül Pazartesi gününden itibaren kış tarifesini uygulamaya başlıyor. Yeni eğitim-öğretim yılının ilk günüyle başlayacak vapur seferlerinin kış tarifesi,  17 Eylül 2012 – 2 Haziran 2013 tarihleri arasında geçerli olacak.

Günde 600’ün üzerinde operasyonel seferiyle İstanbul’un kent içi deniz ulaşımını gerçekleştiren Şehir Hatları, 2012 Kış Tarifesinde de Adalar, Boğaziçi ve Haliç hatlarında yaz döneminde havuz ve periyodik bakımları yapılan vapurlarıyla güvenli, konforlu seferlerine devam ediyor.

Kış tarifesinde yapılan düzenlemelerle;

Yaz sezonunda köprülerdeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle başlatılan İstinye-Küçüksu seferleri tarifeli olarak devam ediyor.

Üsküdar-Beşiktaş hattındaki Cumartesi günü seferleri çoğaltıldı.

Sarıyer-A. Kavağı ring seferleri yaz tarifesindeki şekliyle planlandı. Boğaz hattını kullanan vapur yolcuları ring seferleri için Sarıyer İskelesi’nde ücretsiz aktarma yapabilecek.

Kabataş-Adalar hattında 18.30 Kabataş kalkışlı sefer, 18.40 olarak düzenlendi. Büyük ilgi gören Kabataş-Kadıköy seferleri karşılıklı 66 sefer olarak uygulanacak.

Şehir Hatları’nın büyük ilgi gören boğaz turları kış dönemi tarifesiyle gerçekleştirilecek. Boğaz turlarına hava şartlarının elverdiği ölçüde talebe bağlı olarak ilave seferler konulacak.

2012 kış tarifesi 2 Haziran 2013 tarihine kadar geçerli olacak. Kış tarifesiyle ilgili ayrıntılı bilgiler Şehir Hatları iskeleleri, “444 1851” numaralı çağrı merkezi telefonu ile www.sehirhatlari.com.tr adresinden alınabilir.